Румънският национален отбор постигна звучна победа с 4:0 над Тринидад и Тобаго в контролна среща, която се игра на националния стадион в Букурещ. Северните ни съседи не показаха особено снизхождение към хита от Мондиал 2006, а с хеттрик се отчете нападателят на Шалке 04 Чиприан Марика.

Головото шоу на острието започна в 31-ата минута, когато с хубав удар той преодоля вратаря на гостите Марвин Филип. Само две минути по-късно пак Марика удвои, като се възползва от идеален пас на Габриел Торже.

Втората част започна кошмарно за гостите. В 51-ата минута централният защитник Сайръс погрешка прати топката в собствената си мрежа за 3:0.

Крайното 4:0 оформи Марика 9 минути преди последния съдийски сигнал.

Следващият двубой на Румъния е приятелски мач срещу Словакия на 14 август, а участието им световните квалификации се подновява на 6 септември с домакинство на Унгария.