Отборът на Тунис записа второ поредно реми в група Е от Купата на Африканските нации. Играчите на Ален Жирес бяха спасени от голямата звезда Уаби Хазри, който с голяма доза късмет донесе точката, оформяйки крайното 1:1 срещу Мали. „Орлите” могат да съжаляват, че не успяха да си осигурят класирането за елиминационната фаза още сега.

Срещата беше изключително равностойна, тъй като и тунизийците бяха силно решени да излязат победители след ремито с Ангола в първия си мач. Първото полувреме на мача приключи без голове и само един точен шут. След паузата обаче събитията станаха далеч по-интересни.

В 59-ата минута Диадие Самасеку реализира директно от ъглов удар след внушителна грешка на вратаря Муез Хасен. Стражът на Ница изобщо не прецени добре траекторията на центрирането, дошло отдясно на вратата му. Фалцът отведе топката към очертанията, а Хасен първоначално уж хвана топката, която все пак му се изплъзна и попадна в мрежата – 1:0 за Мали.

Дванадесет минути по-късно Тунис изравни също подпомогнат от спортното щастие. Уаби Хазри се зае да изпълнява пряк свободен удар от немалка дистанция, а силният му изстрел рикошира в рамото на един от играчите в стената. Така изстрелът рязко промени посоката си и вратарят на Мали вече безнадеждно беше поел към другия ъгъл – 1:1.

С 4 точки Мали остава на първо място в група Е, докато засега Тунис е втори с 2 пункта. По късно тази вечер е двубоят между третия Ангола (1 т.) и последния Мавритания (0 т.).