Младежкият национален тим на Италия постигна важна победа с 2:1 над Швеция в мач от Европейското първенство, което се провежда в скандинавската страна. „Скуадра адзура” игра повече от едно полувреме с човек по-малко след червения картон на Марио Балотели.

Именно Балотели обаче откри резултата след 23 минути игра. Нападателят с лекота премина покрай двама бранители на шведите и с прецизен удар даде преднина на своя тим. Шест минути преди края на първата част Балотели трябваше да напусне, след като се опита да изрита без топка противников футболист.

През втората част възпитаниците на Казираги стигнаха до нов гол, дело на Роберт Акуафреска. Футболистът на Каляри бе точен с глава. Шейсет секунди преди края Швеция вкара почетно попадение чрез Тойвонен.

Италия оглави групата с актив от четири точки, докато домакините от Швеция са трети в своята група.

В друг мач от днес Беларус и Сърбия не успяха да се победят, завършвайки 0:0.