Русия стартира с успех турнира за Купата на Конфедерациите, чиито домакин е, като руснаците победиха Нова Зеландия с 2:0. Автогол на Майкъл Боксъл и Фьодор Смолов решиха победителя.

Домакините започнаха доста активно и окупираха вратата на съперника, но гол не падаше. В 14-ата минута домакините имаха претенции за дузпа, след като Маринович удари с коляно опорния крак на Полоз, но съдията остана безмълвен.

В 31-ата минута след удар на Глушаков, кълбото влезе в мрежата, а попадението беше записано като автогол на Боксъл.

Минута по-късно Глушаков нацели и гредата.

През второто полувреме Смолов реши нещата в полза на "Сборная". Пас на Самедов успя да преодолее Боксъл и попадна в Смолов, който направи резултата 2:0.

До края на двубоя новозеландците имаха възможност да се върнат в мача, след като в 78-ата минута Томас стреля опасно към Акинфеев, който изби кълбото в корнер. След изпълнението му Смит стреля, но Жирков беше на точното място и изчисти кълбото.

В добавеното време домакините имаха възможност да направят резултата и класически, но останал очи в очи с вратаря Маринович Бухаров не сполучи.

Мексико и Португалия са другите два тима в тази група на турнира.