Русия постига лесна победа с 3:0 над Финландия в световна квалификация от група 4.

Домакините бяха допълнително улеснени и от разконцентрираната игра на своите гости, който на два пъти вкараха топката в собствената си врата.

Първо в 23-ата минута Петри Пасанен откри резултата, с което даде преднина за Русия. Попадението окрили домакините, които до края на първата част пропуснаха още няколко добри положение, но в крайна сметка преднината от един гол за възпитаниците на Гуус Хидинк се запази.

През втората част паднаха нови два гола, като и те бяха във вратата на Финландия. Вели Лампи също имаше нещастието да вкара топката в грешната врата, а звездата на домакините Андрей Аршавин оформи крайното 3:0 с попадение в гол в 88-ата минута.

След три мача в групата Русия събра актив от 6 точки и вече заема втората позиция във временното класиране.

По-късно тази вечер е двубоят Германия – Уелс.