Националният отбор на Русия победи Лихтенщайн в среща от световните квалификации за Мондиал 2010. „Сборная” се наложи с 3:0 над своя съперник в Група 4.

След успеха, руснаците остават на втората позиция след лидера Германия, който има една точка повече. В същата група Финландия се наложи като гост с 2:1 на Азербайджан.

Срещата започна добре за Русия. Березуцкий откри резултата в полза на тима на Гуус Хидинк в 17-та минута, а Роман Павлюченко увеличи на 2:0 от дузпа в 39-та минута. Нападателят вкара втория си гол в мача в 45-та минута, отново от дузпа и така оформи класическата победа на руснаците. Мачът пропуснаха контузените Андрей Аршавин и Юрий Жирков.

Финландия пък взе ценна победа при гостуването си в Баку. Мамадов бе открил резултата за домакините в 49-та минута, но Хайкинен направи 1:1 в 74-та минута. Победното попадение за скандинавците реализира Пасанен в 86-та минута, с което донесе трите точки за своя тим.