Русия победи Азербайджан с 2:0 в мач от Група 4 на световните квалификации за Мондиал 2010. Двете попадения за домакините реализираха Роман Павлюченко в 32-та минута и Константин Зирянов в 71-та.

Още в началните минути на мача Андрей Аршавин имаше възможността да открие резултата, но това се удаде малко по-късно на Павлюченко, който реализира след удар от фаул.

Второто попадение, което тотално сложи край на надеждите на Азербайджан да си тръгнат поне с точка от Русия падна в 71-та минута. Основна заслуга отново имаше футболистът на Тотнъм. Павлюченко намери по чудесен начин Зирянов в наказателното поле, който от своя страна не сбърка за 2:0.

Така дори и след трите спечелени точки, момчетата на Гус Хидинк остават на втората позиция в групата след лидера Германия.

Във втория мач от групата Финландия победи като гост Уелс с 2:0. Последният мач е между тимовете на Германия и Лихтенщайн.