Русия разгроми Андора с 4:0 в евроквалификационен двубой от група Е за Евро 2008. футболистът на Севиля Александър Кержаков реализира хеттрик, Дмитри Сичев от Локомотив Москва вкара един гол.

Руският национален отбор пое инициативата още от самото начало на срещата. В 8-та минута нападателят на андалусийците прати топката в мрежата от 20 метра, като прехвърли вратаря Колдо Алвес. Осем минути след това отново Кержаков удвои резултата. След почивката домакините продължиха да доминират на терена. Кержаков отбеляза за трети път 4 минути след началото на второто полувреме. В 74-та Сичев оформи крайния резултат, като мушна кълбото между краката на Алвес.

Израел победи Македония с 2:1 в друг мач от група Е. Барак Ичтаки и Роберто Колаути вкараха два гола и донесоха успеха на гостите.

Резултатът откри Ичтаки още в 10-та минута. Само три след това Стойков изравни след перфектен пас на Горан Пандев. Две минути преди почивката Калаути стреля с глава и вкара второто попадение в актива на израелтяни.

Хърватският национален отбор записа минимален успех над Естония в последния мач от групата. Единственото попадение бе дело на натурализирания бразилец Едуардо да Силва в 32-та минута.