Румънският национален отбор по футбол продължава да е без загуба в евроквалификационна група G, където е и България. Северните ни съседи победиха като гост Беларус с 3:1 и вече имат цели 20 точки в актива си. В следващия кръг румънците почиват. На 12 септември Беларус гостува на Словения.

Тази вечер в Минск съставът на Виктор Пицурка нямаше никакъв проблем срещу Беларус и още през първото полувреме успя да наложи своето темпо и стил на игра. На стадион „Динамо” резултатът бе открит от гостите в 16-та минута, когато голмайсторът на тима Адриан Муту елегантно стреля с десния крак в левия ъгъл на белоруската врата. Четири минути по-късно домакините стигнаха до изравнително попадение, дело на Максим Ромашченко след асистенция на Александър Хлеб.

Три минути преди почивката Николае Дика отново изведе Румъния напред в резултата, след като засече с глава центриране на Петре Марин.

Крайният изход от мача бе решен в 77-та минута, когато Муту бе спрян непозволено от вратаря на Беларус в наказателното поле и реферът Петер Фройфелд отсъди дузпа. Нападателят на Фиорентина сам изпълни единайсетметровия удар и реализира за 3:1.

Беларус: Васили Хамутовски, Ян Тигорев, Артьом Радков, Павел Пласкони, Тимофей Калачев (Алексей Сквернюк), Игор Стасевич, Максим Ромашченко, Александър Хлеб, Владимир Коритко, Сергей Корниленко, Витали Родионов (Роман Василюк);

Румъния: Богдан Лобонт, Разван Рат, Кристиян Киву, Дорин Гоян, Петре Марин, Пол Кодреа (Еуген Трика), Овидиу Петре, Ванел Николица, Николае Дика (Доринел Мунтяну), Адриан Муту, Сергиу Раду (Флорентин Петре);