Румънският национален отбор си направи страхотна загрявка за Евро 2008, като победи с 4:0 съперника на България в световните квалификации Черна гора. Адриан Муту, Сорин Гионеа и Николае Дика на два пъти се разписаха за северните ни съседи.

Муту откри в 15-та минута, след асистенция на Кристиан Киву. Три минути по-късно отново нападателят на Фиорентина можеше да удвои, но защитата на Черна гора със сетни усилия се справи.

Единствената заплаха за Богдан Лобонт очаквано бе Мирко Вучинич. Острието на Рома на няколко пъти притесни стража, но така и не успя да го преодолее.

Останалите три попадения паднаха след почивката, когато Виктор Пицурка направи осем смени, и на терена от титулярите останаха само Контра, Стефан Раду и Петре.

Промените имаха незабавен ефект и още в 49-та минута Сорин Гионеа засече с глава центриране от корнер и покачи на 2:0. Румънците се забавляваха на терена и това се отрази с две попадения на Николае Дика – в 55-та и 70-та минути.

Титулярният състав на Румъния: Лобонт, Контра, Тамаш, Раду, Рат, Киву, Радой, Кочиш, Муту, Марика, Петре