Румъния остава начело в евроквалификационна Група G, в която се намира и България, след победа над Словения с 2:0.

Северните ни съседи постигнаха лесен успех над своя съперник и не изпуснаха лидерството с 17 точки в актива си.

„Трикольорите” се намират на второ място с 15 точки. Българите излязоха на тази позиция след победа над Беларус с 2:1 на Националния стадион „Васил Левски”. Отборът на Холандия е трети с 14 т., но и с мач по-малко, докато Беларус падна на петото място.

Очаквано Румъния спечели домакинството си над Словения, като първият гол падна в 40-та минута и бе дело на Адриан Муту. Превъзходството на основния ни конкурент за класиране на Евро 2008 стигна резонно до второ попадение в 70-та минута на срещата. Контра оформи крайното 2:0. Футболистът на ЦСКА Флоретин Петре бе титуляр за своя тим, но бе заменен в 75-та минута от Николица.

Румъния: Лобонт, Контра, Рат, Тамаш, Чиву, Кодреа, Зику, Гоян, Петре, Марика, Муту (Николица, Рошу, Плесан).

Словения: Ханданович, Маврич, Мьорец, Йокич, Илич, Чех, Комац, Врушич, Злогар, Лаврич, Бирса (Сукало,Филекович, Новакович)

В последната среща от Група G Албания се наложи като гост с класическото 3:0 над аутсайдера в потока – Люксембург.

„Скиорите” постигнаха лесна победа над своя съперник, като си осигуриха комфортна преднина от два гола още в края на първото полувреме. В 25-та минута Скела откри резултата, а в 36-та Каплани реализира за 2:0. В 72-та минута отново Каплани вкара втория си гол за срещата и оформи крайния резултат.

След успеха Албания се изкачи до 4-то място, а словенците останаха шести. Отборът на Люксембург няма нито една спечелена точка и остава на последната 7-ма позиция.

Албания: Бекай, Кури, Далку, Хаджи, Кана, Скела, , Буши, Каплани, Мукай, Деде, Богдани (Дуро Бериша, Джафай)

Люксембург: Жубер, Кинцигер, Хофман, Мутш, Щрасер, Бигар, Бетмер, Петерс, Райал, Колет, Реми (Мота, Сакрамола, Ломбардели)