Румънският национален отбор по футбол победи Грузия с 2:1 в приятелска среща, играна в северната ни съседка. Грузинците са съперник на България в световните квалификации за Мондиал 2010.

Именно Грузия поведе в резултата още в 12-та минута, когато Мартшваладзе премина защитата на румънците и от 10 метра простреля Богдан Лобонт. Двубоят се игра доста равностойно, с положения и пред двете врати.

Гостите дори имаха възможност за втори гол в 52-та минута, когато първо Пантилимон

стреля в Лобонт, а при добавката на празна врата Алексидзе също не успя да вкара.

Марика и Рац имаха възможности да изравнят, но това стана в 63-тата минута именно чрез нападателя на Щутгарт Марика, който от 10 метра с глава стреля през двама бранители на гостите и не сгреши.

8 минути по-късно северните ни съседи постигнаха пълен обрат, след като Гоян се възползва от центриране в наказателното поле и от 5 метра вкара за 2:1, което се оказа и крайният резултат.