Отборът на Рубин остана без победа и след 4-я кръг на руския шампионат. Съставът от Казан допусна поражение от Анжи Махачкала с 1:2 и така остана без точка в актива си от началото на сезона, на 13-та позиция. Същевременно Анжи е 4-ти със 7 пункта.

Срещата започна силно заРубин, който поведе в резултата след 34 минути игра. Максим Конунников изведе своите напред след асистенция на Сонг. В 42-ата минута Филип Будкивский възстанови паритета, а в началото на втората част след попадение на Лоренцо Ебесилио, в 54-ата минута, Анжи стигна до пълния обрат.

Рубин пропусна чудесен шанс да изравни в 85-ата минута, когато Игор Портнягин пропиля дузпа.

Така Рубин остана без успех от началото на сезона, след като в предходните три кръга направи равни със Спартак Москва и Амкар, а поражение записа срещу Арсенал Тула.