Рубин Казан е на 2 точки от нова титла в руското първенство. В мач от 28-мия кръг тимът, добил сериозна популярност у нас, спечели с 2:0 гостуването си на ЦСКА Москва и по този начин направи сериозна крачка към триумфа. Домингес в 66-та минута и Бухаров в 90-та донесоха успеха за Рубин.

По този начин след загубата на Спартак Москва с 1:2 от Криля Советов, Рубин води с 4 точки пред Спартак само 2 кръга преди края на шампионата. Това означава, че само 2 точки са нужни на участника в Шампионската лига, за да бъде шампион на Русия.

В друг мач Динамо Москва победи Спартак Налчик с 4:2 като гост. Ропотан и Кержаков набързо дадоха преднина за гостите от Москва до 14-та минута. Калимулин върна надеждата на Налчик в края на първата част, но Комбаров и отново Кержаков направиха резултата 4:1 през второто полувреме. До края на мача домакините все пак стигнаха до още един почетен гол, дело на Лаго. За Динамо в игра не се появи българинът Цветан Генков.