Бразилският нападател Роналдо изигра първи официален мач от 13 месеца насам, през които лекуваше контузия на коляното и се опитваше да си възвърне формата.

Феномена се появи на терена през второто полувреме за отбора си Коринтианс в мач от 2-ия кръг на турнира за купата на Бразилия.

Роналдо, който за последно игра за Милан през февруари миналата година, влезе в 66-ата минута при успеха с 2:0 над скромния Итумбиара като гост.

32-годишният бивш носител на Златната топка се присъедини към Коринтианс през декември и през последните три месеца правеше отчаяни опити да възвърне спортната си форма.

Неговият тим вкара двата си гола преди влизането на Роналдо в игра, след като Чикао и Андре Сантош се разписаха във всяко полувреме.

Въпреки че оставаха 34 минути игра до края на срещата, Феномена се отчете едва с няколко докосвания до топката, без да създаде сериозни опасности пред вратата на скромното тимче и да направи впечатляващо завръщане на терена.