Световният шампион с Бразилия за 1994 и 2002 година Роналдо се завърна на терена след близо двумесечно отсъствие поради счупена ръка, но неговият отбор Коринтианс претърпя чувствителна загуба на собствен терен от Гояс с 1:4.

Трикратният победител в анкетата на ФИФА за най-добър играч в света нападател не бе играл от 26 юли, когато счупи лявата си ръка в 20-ата минута на мача с Палмейрас.

Бившият нападател на Бока Хуниорс Ларлей вкара по един гол във всяко полувреме за Гояс, а останалите два бяха дело на Фернандо и на защитника Жоан Паулу. Още в седмата минута Ларлей откри резултата в полза на гостите на стадион Пакаембу. В 23-ата Фернандо увеличи на 2:0, в 51-ата минута Ларлей вкара втория си гол, а защитникът Жоан Паулу оформи крайния резултат 4:1 в 80-ата.

Роналдо, който след два дни ще навърши 33 години, участва при единствения гол за Коринтианс. В 71-ата минута Феномена изпълни свободен удар, топката се отби от напречната греда и Дентиньо вкара почетното попадение.

Гояс се изкачи на четвъртото място във временното класиране на бразилското футболно първенство, което дава право на участие в турнира Копа Либертадорес.

Начело във временното класиране е Палмейрас с 44 точки и един мач по-малко, следван от Сао Пауло - 44 точки, Интернасионал - 43 точки, Гояс - 42 точки, Атлетико Минейро - 41 точки, Гремио - 39 точки, и др.