Роналдо продължи с впечатляващото си представяне при завръщането си в игра след повече от година извън терените заради контузия.

В първия си мач като титуляр за Коринтианс нападателят отбеляза победното попадение за домакинския успех с 2:1 над Сао Каетано в мач от 13-ия кръг на първенството на щата Рио Де Жанейро.

Гостите откриха резултата в средата на първата част с попадение на Марсело с глава, но Андре Сантос изравни след малко повече от половин час игра.

32-годишният Роналдо вкара с удар по тревата след пас на Детиньо в 51-ата минута и се разписа във втори пореден мач за тима.

С успеха Коринтианс събра 29 точки и се доближи на точка от лидера Палмейрас, който завърши 1:1 като гост на Итуано.

Трети в подреждането с 25 точки е Санто Андре, който разби последния Мохи Мирим с 4:0 като домакин.