Нападателят Роналдо отбеляза два гола при равенството на Коринтианс 2:2 у дома с Понте Прета в мач от 16-ия кръг от първенството на щата Сао Пауло.

Това бе пети мач за Роналдо след завръщането му на терена, като за пръв път той игра пълни 90 минути с екипа на Коринтианс. Гостите първи откриха резултата чрез Леандриньо в 32-та минута, но четири по-късно Роналдо изравни от дузпа с третия си гол за тима.

В 57-та минута отново Роналдо даде преднина на своя отбор, но Понте Прета изравни в 75-та чрез Гум. Гостите доиграха мача с 10 души заради червен картон на Едилсон. Коринтианс остава на второ място в класирането с 34 точки и със сигурност ще се класира за полуфиналите.

17-годишният нападател Неймар вкара гол при победата на Сантос над Санто Андре в друга среща от шампионата. Останалите две попадения за победителите бяха дело на Мадсон и Тригуиньо.