В Лисабон Португалия разгроми Белгия с 4:0 в мач от квалификационна група А. Основни виновници за разгрома са демонстриралите прекрасна игра Рикардо Карешма и Кристиано Роналдо.

Пиринеиците вкараха всичките си голове през второто полувреме след набези по дясното крило.

В 53-тата минута Роналдо проби и подаде към Жоао Мутиньо, той намери Нуно Гомеш и за него не бе трудно да прати топката в мрежата.

Само две минути по-късно Рикардо Карешма нахлу отдясно и с меко центриране залепи топката на главата на Кристиано Роналдо, който от по-малко от метър я довкара във вратата на Стийнен.

Карешма ознаменува зрелищната си игра с гол в 69-тата минута. Той проби по дясното крило, стигна до ъгъла на пеналта и с прекрасен прехвърлящ удар препарира вратаря на гостите.

В 75-тата Роналдо отбеляза второто си попадение в срещата с коварен шут от дъгата на наказателното поле, минал под плонжа на Стийнен.

Португалците се изкачиха на трето място в класирането, на точка след втория Финландия и на три от първия Русия. Португалия е с равен актив с четвъртия Сърбия.

Във втората половина на класирането са Белгия, Казахстан, Армения и Азербайджан.