Атлетико Минейро взе частичен реванш пред феновете си за срамното отпадане в полуфиналите на Световното клубно първенство, след като се наложи с 3:2 над Гуангжу Евъргранд. Голямата звезда на бразилците Роналдиньо се отчете с втори гол на турнира, ала не успя да завърши мача, след като три минути преди края бе отстранен с директен червен картон.

Иначе двубоят започна повече от чудесно за южноамериканците, които поведоха само след 120 секунди игра. Бразилецът получи чудесно подаване от Маркос Роча и с прецизен шут покрай Ли Шуай направи 1:0.

Символичните домакини от Китай изравниха много скоро. В 9-ата минута Мурики се оказа най-съобразителен пред гола и върна интригата. Нещо повече – в 15-ата минута азиатският шампион направи пълен обрат благодарение на точно изпълнена от Конка дузпа.

В добавеното време на първата част обаче Роналдиньо за пореден път показа гения си и блесна с ново перфектно изпълнение на пряк свободен удар. Топката бе заложена на метър пред дъгата, а ветеранът я завъртя неспасяемо над стената. Шуай единствено можеше да изгледа как кълбото се оплете в горния му ляв ъгъл.

Втората част бе много оспорвана, като шансовете пред двете врати не липсваха, но инфарктната развръзка бе оставена за края. Първо в 87-ата минута Роналдиньо бе изгонен, след като действа много грубо срещу играч на противника.

Макар и с човек по-малко, Атлетико успя да стигне до успеха в първата минута на добавеното време, когато Тардели с чудесно подаване намери резервата Луан и нападателят не сгреши.