Роналдиньо направи успешен дебют с екипа на новия си клуб Атлетико Минейро. 32-годишният плеймейкър игра цял мач при победата над Палмейрас с 1:0 като гост в мач от четвъртия кръг на бразилското футболно първенство.

Бившата звездата на Барселона и Милан се отличи с няколко добри извеждащи подавания и опасни центрирания от статични положения, но не участва при изработването на единственото попадение в мача, което беше реализирано с глава от бившия нападател на Манчестър Сити Жо в 49-ата минута.

С успеха тимът от Бело Оризонте се изкачи на върха на класирането с 10 точки, с точка повече от Васко да Гама, който има мач по-малко.

Както е известно, Роналдиньо прекрати договора си с Фламенго в началото на месеца заради неизплатени възнаграждения, а по-рано през седмицата подписа с Атлетико Минейро до края на сезона.