Бразилският нападател Ромарио, който бе обявил окончателното си оттегляне от футбола, се завърна на игрището, за да поиграе за любимия тим на починалия си баща.

Четиридесет и три годишният Ромарио игра 22 минути за Америка Рио де Жанейро, спомагайки клубът да извоюва своята втора титла от шампионата на едноименния щат.

Футболистът се оттегли през 2008 г., а през тази година бе назначен за спортен директор на клуба. Ромарио влезе през второто полувреме на мача, в който Америка победи с 2:0 Артсул.

Той не успя да отбележи, но това не му попречи да дефилира с купата, спечелена от Америка. В знак на уважение към него, при появяването му на игрището, капитанът на тима свали лентата си и я връчи на легендата.

"Играл съм за няколко отбора, като най-важният от тях бе бразилският национален тим, но днешното ми участие бе доста по-различно като емоция. Направих го заради татко", каза щастливият Ромарио, който претендира, че е вкарал над 1000 гола в кариерата си.