Ирландският нападател Роби Кийн вкара два гола за Селтик и помогна на своя тим да спечели с 3:1 в домакинството си на Килмарнък, което се игра на стадион "Паркхед".

Бившият капитан на "келтите" Нийл Ленън зае своето място на пейката на домакините, след като замени на поста уволнения Тони Моубрей.

Той видя как Кийн, който ще трябва да се завърне през лятото в Тотнъм, вкара на два пъти в 37-та и 62-та минути и така вече има 11 попадения с екипа на Селтик.

Скот Браун, който се завърна след три мача наказание, реализира трети гол в 66-та минута, преди центриране на Крех Брайсън да изненада Боруц и да попадне в неговата мрежа за крайното 3:1 в 73-та минута.

Селтик вече изостава на десет точки от Глазгоу Рейнджърс, след като по-рано днес основния им съперник спечели с 4:1 като гост на Хартс.