Отборът на Коринтианс се върна на върха в бразилското първенство, след като се наложи над Интернасионал Порто Алегре с 2:0 в един от последните мачове от шестия кръг.

Ветеранът Роберто Карлош вкара важното първо попадение в 39-ата минута от дузпа, а малко след почивката Ярлей за втори път порази вратата на гостите.

Така с петата победа от началото на сезона Коринтианс продължава да е лидер с две точки пред новака Сеара и с четири пред Флуминензе.

В останалите две срещи Гремио очаквано надделя над Атлетико Минейро, а Васко да Гама изненадващо загуби от новака Гуарани с 0:1 след попадение на Рожер в 93-та минута.

Начело във временното класиране е Коринтианс с 16 точки, пред Сеара - 14, Флуминензе - 12, Фламенго, Сантос, Крузейро и Гуарани - по 9 и други.