Ризеспор на българския национал Мартин Минчев победи с минималното 1:0 тима на Бодрумспор, чиито цветове защитава друг роден футболист - Здравко Димитров, в мач от деветия кръг на турската СуперЛига.

Успехът помогна на победителите да вземат важни точки в битката за оцеляването и да се изравнят по точки с днешния си съперник, като единствено по-лошата голова разлика им попречи да излязат на 12-ото място.

Минчев не бе включен в групата на своите и изгледа двубоя от дистанция. Димитров пък бе сред титулярите и бе заменен в 80-ата минута, когато на негово място влезе Еге Билсел.

Смяната не се отрази по най-добрия начин за домакините, тъй като техния съперник отбеляза победното попадение в 83-ата минута. Той бе дело на друг играч, свързан с българския футбол - носилият екипа на родния ЦСКА - Али Соу, само до преди няколко сезона.