Ривър Плейт победи Бока Хуниорс с 2:0 в едно от може би най-атрактивните футболни дербита в света. Домакините от Ривър спряха Бока, които се бяха устремили към първото място във временното класиране.

Първата част бе изцяло в полза на домакините, които поведоха в резултата с гол на младия колумбиец Гарсия Фалкао. В 32-та минута реферът Ектор Балдаси отсъди дузпа в полза на Ривър, която опитният халф Ариел Ортега реализира.

В края на първото полувреме Банега от Бока получи втори жълт картон и напусна терена. Така любимият отбор на Марадона на практика изгуби шансове за нещо по-сериозно в това дерби.

Този мач бе 181-то издание на Суперкласиката, както наричат в Аржентина сблъсъкът между Ривър Плейт и Бока Хуниорс.

Поражението остави „синьо-жълтите” на второ място във временното класиране, а Ривър се изкачи на седма позиция.