Вицешампионът на Аржентина Ривър Плейт продължи с разочароващото си представяне в турнира за Копа Либертадорес, след като записа равенство 1:1 при визитата си на перуанския Хуан Аурич.

Възпитаниците на Марсело Гаярдо, които са на последното четвърто място в група 6 с 2 точки от три мача, започнаха по-добре и успяха да поведат в 22-ата минута, когато централният защитник Едар Алварес Баланта се разписа с глава.

След попадението обаче домакините заиграха по-добре и се възползваха умело от тежкия терен. Така при една контраатака в 65-ата минута резервата Ернан Ренгифо оформи крайния резултат. В класирането Хуан Аурич е на второ място с 4 точки.

В другата среща от тази нощ парагвайският Либертад Асунсион победи с 1:0 аржентинския Естудиантес Ла Плата. Единственият гол в срещата падна в 62-ата минута, когато колумбийският нападател Сантиаго Трейес се възползва от грешка на капитана на Естудиантес Леандро Десабато.

В класирането в група 7 Либертад е на първо място със 7 точки, докато Естудиантес е трети с 4./БТА