Носителят на Копа Либертадорес за 2018 г. - Ривър Плейт, стигна до третото място на Световното клубно първенство. Тимът на Марсело Гаярдо надделя над японците от Кашима Антлърс с 4:0 в двубоя между загубилите двата полуфинала.

Така след срамната загуба от Ал Аин (2:2, 4:5 след дузпи), грандът от Буенос Айрес, все пак взима медал от клубния шампионат на планетата.

В герой за Ривър отново се превърна Гонсало "Пити" Мартинес (както при победата над Бока Хуниорс 3:1), който реализира две попадения (73', 93') в края на двубоя. По един гол добавиха още Бруно Зукулини (24') и Рафаел Боре от дузпа (88').

Срещата започна със страхотен шанс за Кашима. В 11-ата минута Томоя Инукай отправи опасен удар с глава отблизо, след пас от ъглов удар, но Херман Лукс хвана кълбото по изумителен начин от голлинията. В 24-ата Ривър взе преднина, след подаване на Николас де ла Крус от корнер, което бе засечено от Бруно Зукулини

В 73-ата атака отдясно на Ривър преля в наказателното поле, където Хулиан Алварес намери Гонсало Мартинес. Той беше изпуснат и с хубав шут от няколко метра покачи до 2:0.

В 88-ата Ривър получи дузпа, след като Алварес бе повален Томоя Инукай в полето на японците. Зад топката застана Рафаел Боре, който с третия си гол в турнира направи резултата класически.

Крайното 4:0 оформи Гонсало Мартинес, на когото в последно време явно е писано да бележи решителни попадения. В 93-ата минута той овладя пред наказателното поле и с много техничен прехвърлящ удар шокира стража на Кашима и донесе бронзовите медали на своя тим.

През 2018 г. Ривър спечели Суперкупата на Аржентина, надделя над Бока във финала за Копа Либертадорес и стигна до 3-то място в света.

НА ЖИВО: Финалът Реал Мадрид - Ал Аин - съставите