Ривър Плейт записа втора поредна победа в първенството на Аржентина, надделявайки над Банфийлд с 2:0. Милионерите се добраха до успеха със спорен първи гол от фаул в 36-ата минута.

Играчите на Банфилд мислеха, че реферът е отсъдил непряк свободен удар на границата на наказателното поле, но Матиас Абелайрас прати топката директно в мрежата и въпреки протестите на гостите, съдията призна попадението.

Колумбийският нападател Радамел Фалкао Гарсия добави втори гол за Ривър в 83-ата минута след пас на култовото ново попълнение Кристиан Фабиани, който тежи близо 100 килограма.

Другият гранд от Буенос Айрес - шампионът Бока Хуниорс, е на другия полюс, след като записа втора поредна загуба от началото на първенството - този път при гостуването на Ланус с 0:1. Аржентинският младежки национал Едуардо Салвио отбеляза единствения гол за Ланус още в третата минута.