Ривалдо поднови състезателната си кариера на 43-годишна възраст. Бившият нападател на Барселона подсили редиците на втородивизионния бразилски отбор Можи Мирим.

Ривалдо, който е президент на клуба, започна като титуляр в мача срещу Наутико в Серия Б. Той дори пропусна отлична възможност да открие резултата, а в 68-а минута бе сменен при резултат 0:1.

След излизането на бившия футболист номер 1 в света неговият отбор стигна до първата си победа за сезона.

Две минути след смяната на Ривалдо Можи Мирим изравни с гол на Сержиньо, а две минути преди края на мача отново Сержиньо донесе първа победа за Можи Мирим в 11 мача.

"След година и три месеца извън терена, започнах отново да тренирам и играх с едва 20 дни подготовка, което вдъхнови младите играчи", каза Ривалдо.

Въпреки победата, Можи Мирим остава на дъното на таблицата във втора дивизия.