Бившият полузащитник на ЦСКА - Кристиян Малинов, започна като титуляр за своя Льовен, но бе заменен 20 минути преди края, а неговият заместник отбеляза изравнителен гол и донесе точка за тима при равенството 1:1 като гост на Брюж в мач от 18-ия кръг на белгийското първенство по футбол.

Българският национал започна в стартовите 11 и в средата на първата част получи жълт картон за грубо нарушение.

Испанският нападател Феран Жутгла откри резултата в полза на Брюж с гол от дузпа минута преди почивката.

В 70-а минута Малинов отстъпи мястото си на терена на Начон Нсинги и именно резервата на Малинов донесе точката за Льовен с изравнителен гол в добавеното време на мача.

Льовен е осми в класирането с 26 точки, а Брюж заема четвърта позиция с 34 точки. Лидер е Генк с 46 пункта.