Рейнджърс победи с 2:0 при гостуването си на Килмарнък и отново поведе с четири точки пред Селтик в класирането на Висшата лига на Шотландия.

Испанският бранител на сините от Глазгоу Карлос Куеляр вкара първия гол в 25-ата минута. В 63-ата минута Крис Бойд вкара второто попадение от дузпа, свирена за игра с ръка в пеналта от страна на Джейми Хамил.

Вчера преследвачът в борбата за титлата Селтик победи у дома Хартс с 3:0 и бе съкратил преднината на Рейнджърс до само точка.

През седмицата Селтик и Рейнджърс продължават участието си в евротурнирите. Зелено-белите посрещат Барселона в първи осминафинал в Шампионската лига, а сините гостуват на Панатинайкос в реванш от 1/16 финалите на Купата на УЕФА след нулево равенство на Айброкс.