Рейнджърс победи с 2:0 Селтик като домакин в дербито на Глазгоу. Това е втора поредна загуба в първенството на вече осигурилите си титлата „детелини”. Преди седмица „зелено-белите” загубиха на своя Паркхед от Хартс с 1:3. Победата за Рейнджърс е втора поредна в дербито, датиращо от 1888 година насам и известно като „Old Firm”. Преди два месеца „сините” победиха Селтик с 1:0 като гост.

В днешния двубой на стадион Айброкс „рейнджърите” откриха резултата чрез Крис Бойд в 34-тата минута. Десет минути след началото на втората част Пол Хартли фаулира капитана на Рейнджърс Бари Фъргюсън в близост до наказателното поле на „детелините”. Чарли Адам застана зад топката и с прецизен изстрел за втори път прати топката в мрежата зад Артур Боруц.

Селтик е на върха с 81 точки, а Рейнджърс заема втората позиция с актив от 72 точки, а трети е Абърдийн с 61.