Селтик и Рейнджърс направиха равенство 0:0 в дербито нашотландското футболно първенство.

"Сините" можеха да спечелят 12 минути преди края, но ударът с глава на защитника Дейвид Уиър беше спасен от вратаря на домакините Артур Боруц.

Най-чистото положение за "зелено-белите" бе през първата част, но нападателят Скот Макдоналд не успя да се разпише с глава след центриране на дебютанта Уило Флууд.

Въпреки нулевото равенство мачът беше изпълнен с твърди сблъсъци между футболистите на двата отбора.

Играчите на Рейнджърс получиха 5 жълти картона, докато техните съперници от Селтик бяха предупредени официално 3 пъти.

След равенството разликата на върха в класирането на Висшата лига се запази - Селтик има 56 точки, докато Рейнджърс е с 54. Двата отбора ще се срещнат още един път до края на първенството.