Финалистът в Купата на УЕФА за последния сезон – Глазгоу Рейнджърс, загуби с 2:1 гостуването си на Хартс в среща от 16-ия кръг на шотландската Висша лига и изостана на цели седем точки от лидера Селтик, който победи у дома Ивърнес с 1:0.

Всичко най-интересно в Единбург се случи в рамките на седем минути. Сърцата поведоха с 2:0 с попадения на Залюкас и Кингстън в 20-ата и 23-ата минути, а в 26-ата Карипидис си вкара автогол. Уолъс от домакините бе изгонен четвърт час преди края, но Хартс удържа лидерството си.

Въпреки неубедителното си представяне в Шампионската лига, Селтик записа 12-ата си поредна победа в първенството, налагайки се у дома с 1:0 над Ивърнес с гол на Шоун Малоуни в 29-ата минута.

Детелините на Гордън Страхан са убедителни лидери в класирането с 43 точки пред Рейнджърс с 36 и Хартс с 29 точки.