Рейнджърс се изкачи на първото място в шотландската Висша лига, след като победи с 3:0 Абърдийн като домакин, а Селтик падна с 2:3 от Хибърниън.

След безплодна игра до почивката Лий МакКълък изведе Рейнджърс напред в първата минута на втората част. Стивън Нейсмит удвои в 65-ата минута, а Крис Бойд оформи класическия резултат на Айброкс 120 секунди преди края на мача.

Шампионът Селтик допусна гол още в петата минута на гостуването си в Единбург, като Стивън Флетчър се разписа за Хивърниън. Айдън МакГрийди изравни за детелините в 26-ата минута, а Тиери Ганюши възстанови преднината на домакините преди почивката.

Бранителят Гари Колдуел изравни отново за Селтик в 66-ата минута. 180 секунди преди края на срещата обаче Дийн Шийлс взриви феновете на Ийстър Роуд, отбелязвайки победното попадение за Хибс.

Рейнджърс води в класирането след седмия кръг с 18 точки. Селтик се свлече на втора позиция, с две точки по-малко от кръвния си враг, а Хибърниън е трети с 15 точки.