Глазгоу Рейнжърс и Селтик направиха атрактивно равенство 2:2 и мач от 1/8-финалите за Купата на Шотландия.

Домакините от Рейнджърс на два пъти повеждаха в резултата, а детелините на два пъти изравняваха. И двата тима завършиха с по 10 човека, след като през първата част директен червен картон получи вратарят на гостите Фрейзър Фостър, а четвърт час преди края бе изгонен и Стивън Нейтсмит от сините.

Джейми Нес взриви по-голямата част от над 50-те хиляди зрителите на Айброкс с попадение още в третата минута. Детелините обаче реагираха бързо и Крис Комънс направи 1:1 в 15-ата.

Стивън Уитъкър направи 2:1 за Рейнджърс в 41-ата, а Скот Браун оформи крайното 2:2 и прати двубоя в преиграване на Селтик Парк, което ще определи кой от двата тима ще играе на 1/4-финалите.

Двата гранда на шотландския футбол ще се срещната още два пъти в следващите два месеца. Първо на 20 февруари играят шампионатен мач, а на 20 март се изправят един срещу друг във финала за Купата на лигата в Шотландия.