Още един европейски шампионат има своя шампион. Ред Бул Залцбург триумфира с титлата в първенството на Австрия, цели осем кръга преди края.

Триумфът дойде след лек домакински успех над Винер Нойщад с 5:0. Така Ред Бул натрупа 70 точки в актива си.

Това е с 27 повече пред втория Грьодих и този аванс няма как да бъде стопен и на теория до края на сезона.

С хеттрик се отличи бразилецът Алан. Той вкара първия, третия и петия гол, съответно в 23-ата, 58-ата и 87-ата минути.

Между неговите попадения точни бяха Сориано в 45-ата и Мане в 70-ата, за да бъде подпечатан шампионския успех на домакините от Залцбург.

Досега рекордът в Австрия се държеше от Щурм Грац, който триумфира с титлата седем кръга преди края през 1998 г. Тзи рекорд обаче беше подобрен.

Така играчите на Ред Бул си върнаха настроението след отпадането от Базел на осминафиналите в Лига Европа в четвъртък.