Отборът на Ред Бул Залцбург спечели за осми път купата на Австрия по футбол.

На финала в Клагенфурт Ред Бул надигра ЛАСК Линц с 3:0. Головете за успеха на тима, воден от американския специалист Джеси Марш, вкараха германецът Мергим Бериша, американецът Брендън Аарънсон и замбиецът Енок Мвепу.

Бериша откри резултата секунди преди почивката, а Аарънсон и Мвепу оформиха крайния резултат с голове в 67-мата и 88-мата минута. Между последните два гола звездата на "биковете" Патсон Дака пропусна дузпа.

За Ред Бул купата е осма в последните 10 години и трета поредна, като тимът има общо 13 участия във финала на турнира в историята си. ЛАСК пък се оказва за пети път от губещата страна на финала при общо шест участия, като единственият път, в който тимът от Линц триумфира, е през далечната 1965 година. Лидер по брой спечелени купи е Аустрия Виена с 27.