Селтик разби със 7:0 гостуващия тим на Сейнт Мирън в среща от 27-ия кръг на Висшата лига на Шотландия.

Хеттрик за детелините реализира японският полузащитник Шонсуке Накамура, а две попадения заби Скот Браун. Един гол вкара испанецът Марк Кросас, а автогол си заби Джон Пол Потър от гостите.Успехът на детелините можеше да е още по-размазващ, ако Ян Венегоор оф Хеселинк не беше изпуснал дузпа.

По-рано днес водачът Рейнджърс победи с 1:0 като гост Хамилтън с гол на капитана Бари Фъргюсън в 35-ата минута. Третият Хартс също се наложи с 1:0 навън – срещу четвъртия Дънди Юнайтед.

Рейнджърс и Селтик имат по 60 точки, но сините имат голова разлика +38 срещу +34 на зелено-белите. Грандовете имат и разменени по една победа и едно равенство в мачовете помежду си през сезона. Хартс е далеч назад с 45 точки от 27 мача.