Грандът Рапид Букурещ отпадна на 1/4-финалите за Купата на Румъния след домакинска загуба с 2:3 след продължения от Астра Гюргево.

Победителят в тази фаза на турнира се определя в един мач, а гостите от свързания с Русе чрез Дунав мост румънски град сензационно поведоха в Букурещ с 2:0 голове на Константин Будеску (4') и Кехинде Фатай (49').

Рапид успя да докара мача до продължения с попадение на Кристиан Орош (65') и Стефан Барбояну (75'). В 111-ата минута Андрей Мурешан заби трети гол за Астра Гюргево и класира тима от втора лига за 1/2-финалите.

На полуфиналите пък няма да играе нито един от трите гранда от Букурещ, след като участникът в Шампионската лига ЧФР Клуж би с 2:1 у дома след продължения Динамо в друг мач от четвъртфиналите.

Бившият шампион на Европа Стяуа пък отпадна още на 1/8-финалите след дузпи от Конкордия Киажна след 0:0 в редовното време и продълженията.

На полуфиналите, които са в два мача, се срещат Клуж – Астра Гюргево и Оцелул Галац – Петролул Плоещ.