Националният тим на Русия записа първа победа по пътя си към Мондиал 2010. Възпитаниците на Гуус Хидинк се наложиха трудно с 2:1 над гостуващия отбор на Уелс.

Така Русия измести от второто място в група 4 именно състава на Уелс. Това бе първият мач на „сборная” в кампанията, след като в първия кръг почива.

Головете за домакините бяха дело на новото попълнение на Тотнъм Роман Павлюченко и Павел Погребняк. За островитяните единственото попадение реализира Ледли.

Павлюченко откри резултата от дузпа в 22-ата минута, като само няколко минути преди това гостите пропуснаха чудесна възможност чрез Гарет Бейл, който не успя да реализира от бялата точка.

Уелс изравни късно през втората част, а победното попадение за Русия дойде девет минути преди края.