Ветеранът Харед Борхети вкара и двата гола за успеха на мексиканския Морелия с 2:1 над Депортиво Куенка (Еквадор) в среща от група 6 на турнира Копа Либертадорес. Борхети откри резултата в 20-ата минута, след като получи пас от дясното крило. Седем минути по-късно той заби и второто попадение за първата победа на своя тим тази година в турнира. Бившият нападател на английския Болтън получи пас в малкото наказателно поле от Елиас Ернандес и с мощен удар прати топката под гредата.

Гостите от старинния планински град Куенка върнаха едно попадение четвърт час преди края на срещата благодарение на Хорхе Вашингтон Ладинес.

В същата група 6 начело с 8 точки излезе Насионал (Уругвай), който удари с 2:0 като гост Банфийлд (Аржентина). Себастиен Котес и Гонсало Годой донесоха успеха на урусите с две попадения преди почивката.

В група 7 Сантяго Силва донесе точка за останалите с десет души отбор на Велес Сарсфийлд при гостуването на Коло Коло (Чили) за крайното 1:1. Домакините откриха резултата в 57-ата минута чрез звездата си Естебан Паредес, а две минути по-късно Виктор Сапата получи втори жълт картон и остави играчите на Велес 10. Равенството обаче запази 1-ата позиция на отбора с разлика от три точки пред Коло Коло и бразилския Крузейро.