На любопитен момент станаха свидетели зрителите на двубоя от португалския шампионат между отборите на Порто и Арука.

Главният рефер на срещата Мигел Ногейра отсъди дузпа в полза на Порто в продължението на срещата, но бе привикан да разгледа решението си с помощта на ВАР. Точно тогава започнаха и проблемите за Ногейра. Реферът загуби връзка със своите колеги и не успя да комуникира с тях.

След няколко минути суетене, Ногейра получи мобилен телефон, за да може да разговаря със съдиите във ВАР-стаята. В крайна сметка главният рефер отмени решението си и анулира дузпата.

Цялата драма се случи при резултат 1:0 в полза на Арука дълбоко в добавеното време на срещата. Продължението на мача продължи цели 19 минути, в които Порто все пак стигна до гол, вкаран от втора отсъдена дузпа от Мигел Ногейра.