Отборът на ПСВ Айндховен ще завърши ноември месец без победа в холандския елит, след като в двубоя срещу Хееренвеен от 14-ия кръг стигна само до равенство 1:1. Макар че почти цял мач отборът на Филип Коку игра с човек повече на своя „Филипс Щадион“, попадението на Флориан Йозефзоон в заключителните секунди на мача донесе точката.

Гостите останаха с 10 души още в 15-ата минута, когато за много груба проява Ван дер Берг бе отстранен с директен червен картон.

Въпреки числения си превес ПСВ можеше спокойно да загуби мача, след като в 80-ата минута резервата Вилдшут откри за Хееренвеен. Голмайсторът се разписа само 120 секунди след появата си в игра.

В добавеното време на мача обаче Йозефзоон, който също влезе на смяна, оформи крайния резултат.

Така с 20 точки съперникът на Лудогорец в Лига Европа заема незавидното 7-о място в Ередивизи.