ПСВ Айндховен показа, че е много опасен в атака дори и в отсъствието на продадената звезда Коди Гакпо. „Филипсите“ разбиха гостуващия Милан с 3:0 в днешната контрола между двата тима.

Нидерландският гранд поведе в резултата още в 8-ата минута, когато Гуус Тил се извиси и засече с глава центриране на Филип Макс. В 21-вата минута Нони Мадуеке удвои преднината с чудесен удар от голямо разстояние.

В 34-тата минута Антонио Миранте щеше да си отбележи автогол при корнер, но Шарле Де Кетеларе изби топката с глава от голлинията. ПСВ все пак стигна до трети гол в 56-ата минута, когато 20-годишният Мадуеке отново се разписа със страхотен далечен шут, но този път по земя.

За Милан това беше трета загуба в зимните контроли след 1:2 от Арсенал и 1:4 от Ливърпул. Италианският шампион подновява сезона в Серия "А" с гостуване на Салернитана на 4 януари. Тимът от Айндховен пък постигна три победи в проверките си през този месец, побеждавайки също така Ракув с 4:2 и Сасуоло с 3:0. Следващият му шампионатен мач е домакинството срещу Спарта (Ротердам) на 7 януари.