Шампионът ПСВ Айндховен победи с 1:0 у дома срещу Аякс в дербито на 32-ия кръг в шампионата на Холандия. Поражението отдалечи гранда от Амстердам от първото място в класирането само три дни след класирането за полуфиналите в Лига Европа.

Попадение на Юрген Локадия от фаул в 25-ата минута осигури ценния успех в полза на домакините, които се намират на третото място с актив от 72 точки.

Хаким Зиех пропусна да изравни за гостите, а съотборникът му Бертранд Траоре беше заменен принудително заради контузия, като на негово място в края на първата част влезе Джъстин Клуйверт. Резервата Давид Нерес също пропусна да изравни за Аякс, а в 68-ата минута младият защитник Матайс де Лихт направи груба грешка, но Стивън Бергвайн не успя да се възползва от нея и да вкара втори гол за ПСВ.

В последните 20 минути двубоят беше отворен, но повече голове не бяха реализирани.

Два кръга преди края на сезона Аякс има актив от 75 точки на второто място, докато лидерът Фейенорд е с 4 точки повече.