ПСВ победи с 2:0 Валвийк в мач от 27-мия кръг в холандската Ередивизие и се утвърди начело на класирането с девет точки преднина пред втория Твенте, преди утрешните мачове на основните си преследвачи Аякс и Аз Алкмаар. Победата за домакините донесоха Фарфан, който бе точен в 3-та минута и Алсидес, който се разписа в 19-та.

Вилем II и Спарта (Ротердам) завършиха 0:0.

Грьонинген победи с 3:1 НАК Бреда. Фледерус откри резултата за домакините в 6-та минута. В 50-та Грааф изравни. 17 минути по-късно Невланд отново даде гол преднина за Грьонинген, а десет минути по-късно Зоневелд от Бреда бе изгонен. Крайния резултат в мача оформи Лаак в 79-та.

Витес загуби с 2:3 от Екселсиор (Ротердам). Лазович откри за домакините в 15-та минута. Воскамп изравни в 64-та и даде началото на головия екшън, който се разрази в следващите 20 минути. Домакините отново дръпнаха с гол напред чрез Кной, но автогол на Блондел и Слори донесоха ценния успех за гостите.