Отборът на ПСВ Айндховен завърши наравно 1:1 като гост на НАК Бреда в среща от 30-ия кръг в холандската Ередивизие играна снощи. Арне Слот откри за домакините в 62-та минута, а Джеферсън Фарфан донесе точката на ПСВ 12 минути по-късно с мощен шут от 25 метра. За перуанецът Фарфан това е 17-и гол за сезона.

В другите две срещи играни вчера АЗ Алкмаар надделя над опашкаря Ваалвийк с 2:0, а в средняшкото дерби Вилем II спечели като домакин на Нек Ниймеген с 1:0.

Четири кръга преди края битката за титлата в Холандия все още не е решена. ПСВ все още са водачи с 68 точки, с пет повече от АЗ Алкмаар и шест пред тима на Аякс, който обаче днес посреща застрашения от изпадане Хераклес Алмело. Четвъртият Твенте, който има значително по-малки шансове за титла с 58 точки, днес посреща Утрехт.