Фенербахче записа позорно поражение с 0:2 като гост на Истанбул ББ в мач от турската Суперлига. Така „жълто-черните” се свлякоха до пето място в класирането, докато съперникът им скочи до 11-то място.

Ишкендер Алин откри резултата в петата минута за Истанбул ББ, и той се запази чак до 80-та минута. Домакините съумяха да се отбраняват успешно, макар че цяло полувреме играха с човек по-малко. Махмут Текдемир получи втори жълт картон точно преди почивката, и така остави своите да пазят минималния си аванс с 10 души.

Разундура Тжикузу направи победата на Истанбул ББ реалност в 80-та минута, когато отбеляза и второ попадение. В самия край на срещата Тжикузу бе изгонен, заедно с футболиста на Фенербахче Гьокхан Гьонюл.

Със своите 34 точки, „фенерите” вече са на цели шест от водачите в класирането Сивашспор и Трабзонспор, на три от Галатасарай и една от Бешикташ.